Новини

У ЦВК розповіли про особливості майбутніх місцевих виборів

Член ЦВК Сергій Постівий розповів журналістам про особливості майбутніх місцевих виборів. За його словами, цього року волевиявлення відбуватиметься за новим законодавством, яке набуло чинності 1 січня. Новий Виборчий кодекс має цілу низку важливих особливостей.

Зокрема, цьогоріч місцеві вибори організовуватимуться на новій територіальній основі. Варто зазначити, що раніше Верховна Рада залишила в Херсонській області лише 5 районів — Херсонський, Новокаховський, Генічеський, Бериславський та Скадовський.

«Відповідно до приписів Виборчого кодексу України у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються та проводяться разом з черговими. Таким чином, 25 жовтня 2020 року разом з черговими місцевими виборами проводитимуться і перші вибори», – зазначив член ЦВК.

Цьогорічні вибори відбудуться за новими виборчими системами:

  • вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів;
  • вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади.

«При цьому організація підготовки і проведення виборів депутатів місцевих рад за зазначеними виборчими системами передбачає нову систему висування кандидатів у депутати організаціями політичних партій. А також – формування нових видів виборчих списків кандидатів, а саме: єдиного та територіальних  виборчих списків на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також кандидатів у депутати міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше)», – заявили в ЦВК.

Нововведенням стало обовʼязкове дотримання гендерної квоти під час формування виборчих списків. За нею, серед кожних п’яти кандидатів у списку має бути щонайменше дві жінки. Недотримання гендерної квоти може слугувати підставою для відмови в реєстрації кандидатів у депутати від відповідної місцевої організації політичної партії.

«Значна кількість новацій у виборчому законодавстві є серйозним викликом для всіх суб’єктів виборчого процесу. Буде не просто, проте я впевнений, що всі впораються зі своїми завданнями», – підсумував Сергій Постівий.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада України ухвалила постанову про призначення місцевих виборів на 25 жовтня.

Теги

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close